Yanlış TDK Doğru Yazılışı… Yanlış Mı, Yalnış Mı Nasıl Yazılır?

[ad_1] 28.06.2023 15:16 Son Güncelleme: 28.06.2023 15:18  Yanlış kelimesinin TDK’ya..

Yanlış TDK Doğru Yazılışı… Yanlış Mı, Yalnış Mı Nasıl Yazılır?
Yayınlanma: Güncelleme: 38 views

[ad_1]

Yanlış TDK Doğru Yazılışı... Yanlış Mı, Yalnış Mı Nasıl Yazılır?


 Yanlış kelimesinin TDK’ya göre nasıl yazılacağı kişiler tarafından merak ediliyor.

 Yanlış TDK Doğru Yazılışı

 İnsanlar bazı kelimeleri yanlış şekilde yazıyor. Özellikle yanlış kelimesinin yazım şekli çoğu kişi yanlış olarak biliniyor. Yanlış kelimesinin doğru yazılışı kişilerce çok merak ediliyor ve araştırılıyor. Yanlış kelimesinin TDK’ya göre doğru yazılışı, “yanlış” şeklindedir. TDK bu konuda tüm kelimelerin doğru şekilde yazılışlarını belirliyor. Kişiler yanlış kelimesinin nasıl yazılacağı hakkında bazı araştırmalar yapabiliyor. Oldukça yaygın olarak kullanılan bu kelimenin doğru yazılışı mutlaka bilinmesi gerekir.

 Yanlış mı, Yalnış mı Nasıl Yazılır?

 Yanlış kelimesinin doğru yazılışı hakkında pek çok kişi farklı araştırmalar yapabiliyor. Kişiler daha düzgün bir yazı yazabilmek için kelimeleri doğru şekilde yazmak istiyor. Bu sebepten dolayı yanlış kelimesinin doğru yazılışı çok merak ediliyor. Yanlış kelimesi “yanlış” şeklinde yazılması gerekiyor. Pek çok kişi bu kelimeyi doğru şekilde yazabilmek için internet üzerinde araştırıyor. Yanlış kelimesi pek çok kişi tarafından “yalnış” şeklinde yazılıyor. Fakat bu şekilde yazılması her zaman yanlış olarak kabul edilecektir. Yazım yapılırken bu kelimenin doğru olarak yazılması yazının kalitesini arttıracaktır.

 


[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.