Ya Vedud Ne Demek? El Vedud Esması Türkçe Anlamı ve Faziletleri…

[ad_1] 29.06.2023 11:55 Son Güncelleme: 29.06.2023 11:57 Ya Vedud Ne..

Ya Vedud Ne Demek? El Vedud Esması Türkçe Anlamı ve Faziletleri…
Yayınlanma: Güncelleme: 57 views

[ad_1]

Ya Vedud Ne Demek? El Vedud Esması Türkçe Anlamı ve Faziletleri...


Ya Vedud Ne Demek?

Ya Vedud, ismi Allah’ın isimlerinden birisi olarak bilinmektedir. Esmaül hüsna’da yer aldığı bilinen Ya Vedud ismi, Allah’ın en çok seven ve en çok sevilmeye layık olan olduğu şeklinde ifade edilebilir. El Vedud ismi, Allah’ın iki farklı sıfatını bir arada ifade etmekte olan bir isim olarak bilinmektedir. Ya Vedud ismi ile Allah’ın salih amel işleyen kullarını sevdiği ve onlardan razı olduğu anlaşılmaktadır. 

El Vedud Esması Türkçe Anlamı

El Vedud esmasının Türkçe anlamı, Allah’ın çok seven ve en çok sevilmeye layık olan olduğu söylenebilir. El vedud esması ile Allah’ın sevilmeye ve dostluğa layık yegane varlık olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda El Vedud esması ile Allah’ın iyi kullarını seven, onları rahmetine ve rızasına erdiren anlamı da bulunmaktadır. 

Ya Vedud Faziletleri 

Ya Vedud esmasının faziletleri bulunmaktadır. Ya Vedud esmasını okuyan kişilerin çevresi tarafından saygı gören bir kişi olduğu söylenebilir. Çevresinde bulunan kişilere söz geçirebileceğini söylemek de mümkündür. Ya Vedud esmasını devalı bir şekilde zikreden kişinin içi huzurla dolar ve kalbi nurlanır. Ya Vedud zikrini yapan kişinin yoksul olması durumunda yoksulluktan kurtulur. Borcu olan bir kişinin bu zikri düzenli olarak yapması durumunda ise borçlarından kurtulması nasip olur. Ya Vedud isminin zikredilmesi, kişinin çevresinde sözüne itibar edilen ve değer gören bir kişi olmasını sağlar. Hüsnüzan Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Hüsnü Zan Etmek Ne Demek?

Hüsnüzan Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Hüsnü Zan Etmek Ne Demek?
[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.