SEO Süreci Hakkında Merak Edilenler

[ad_1] Dijital pazarlamanın en temel unsurlarından olan SEO, İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO son derece kapsamlı ve titizlikle uygulanması..

SEO Süreci Hakkında Merak Edilenler
Yayınlanma: Güncelleme: 17 views

[ad_1]

Dijital pazarlamanın en temel unsurlarından olan SEO, İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO son derece kapsamlı ve titizlikle uygulanması gereken bir süreçtir. SEO hizmeti sürecinde kullanıcıların arama motorları üzerinden yaptığı aramalara dair ilgili, doğru ve açıklayıcı sonuçları listeleme noktasında Google ve diğer arama motorlarının sıralama kriterlerini ve algoritmalarını net bir şekilde öğrenmek, bu konuda gerekli optimizasyonları uygulamak mümkündür. Atalay Sıdar tarafından kurulan ve sektörünün önde gelen ismi olan Simur Digital alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden oluşan kadrosuyla hizmet vermektedir.
SEO danışmanlığı konusunda kapsamlı hizmetler sunan Simur Digital kapsamlı hizmetler sunarak sektörünün önde gelen isimleri arasında yer almaktır. Simur Digital, SEO (https://simur.org/seo/) sürecini sadece arama motoru sonuçlarında üst sıralarda listelenmek için yapılan basit bir çalışma olarak değerlendirmez. Google’a farklı istekler ve sorular yönelten kullanıcıların en doğru sonuca yönlendirilmesi için güçlü bir algoritmadan faydalanılır. Simur Digital bu kapsamda değer önerisi olmayan veya değer üretmek istemeyen projelerin etkin bir SEO sonucu oluşturamayacağı inancını benimser. Bu nedenle müşterilerine hizmet sunarken en faydalı arama sonucu olabilecek sayfayı ve içeriği oluşturmak için içerik odaklı SEO yaklaşımı benimser. Ayrıca teknik anlamda arama motorlarının içeriğe veya sayfaya daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi için SEO iyileştirmeleri ve içeriğin ya da sayfanın kaydadeğerliğinin web düzeyinde artırılması için bahsedilme ve bağlantı iyileştirmelerine gereken özen gösterir.

SEO Analiz Sürecinin Öneminin Farkında mısınız?

SEO analiz süreci çok önemli bir süreç olsa da her markanın önceliği ve ihtiyacı aynı olmadığı için tek tip bir SEO analiz sürecinden bahsetmek olası değildir. Bu yüzden SEO hizmeti u>https://simur.org/seo/seo-hizmeti/ verilecek olan markalarla ilgili olarak SEO analiz sürecine başlanmadan önce, markanın tüm ihtiyaçlarını en net şekilde anlamak için doğru soruları sormak gerekir. Hızlı bir şekilde katkı sağlayacak olan işleri önceliklendirmek ve projeyi detaylandırmak bu aşamada önemlidir.
Diğer yandan SEO çalışmaları, markaların arama sonuçlarında sadece belirli kelimelerde değil aynı zamanda pek çok farklı aramada listelenmesine yardımcı olur. SEO çalışmaları son derece uzun bir süreç ve emek gerektirdiği için yapılan çalışmalardan optimum fayda sağlanması için 4 ila 12 aylık bir süreye ihtiyaç duyulabilir. Markaların hızlı bir şekilde üst sıralarda listelenmesini sağlayan çalışmalar kısa sürede olumlu gibi görünüyor olsa da uzun sürede web sitesinin zarar görmesi riskine neden olur. Simur Digital arama motoru optimizasyonuna derin bir perspektiften bakan hizmet anlayışıyla öne çıkar.
SEO çalışmaları temelde site içi ve site dışı SEO çalışmaları olarak sınıflandırılabilir. Site içi SEO çalışmaları, web sitesinin temelini ortaya çıkaran komponentlerin en doğru şekilde çalışıp çalışmadığını gözlemlemeye ve ilgili alanlarda iyileştirme çalışmaları yapmaya odaklanır. Bu doğrultuda ilk adım, web sitesinin teknik açıdan incelenmesidir. Google botlarının web sitesini en doğru şekilde analiz etmesi ve kullanıcılara en doğru şekilde indekslenen sayfalar sunabilmesi amacıyla wen sitesi performansına ve teknik kısımların iyileştirilmesine odaklanılır. Buna yönelik en etkili yöntem, Google botlarını birebir simüle eden araçları kullanmaktır.
Site içi SEO analizi araçlarından elde edilen çıktılar doğrultusunda Google’ın da diğer arama motorlarının da ilgili web sayfasını nasıl gördüğü ve ne tür hatalar olduğu tespit edilir. Söz konusu hataları çözümleyebilmek için gerekli çalışmaların yapılmasının ardından gerekli düzeltmeler tamamlanabilir. Yapılan iyileştirme çalışmalarından sonra ilgili web sitesinin Google tarafından en ideal şekilde indekslenmesi, daha fazla sayıda kullanıcıya erişmesi ve ilgili arama sonuçlarında çıkmaya başlaması mümkün olur.
Site dışı SEO çalışmalarının temelinde içerik pazarlaması bulunur. Kullanıcılara hem ilgi çekici hem paylaşılabilir özellikte içerikler sağlanması sayesinde ilgili içerikler kullanıcılar tarafından farklı web sitelerinde paylaşılabilir. SEO odaklı içerik sadece anahtar kelime odaklı içerik olarak düşünülmemelidir. Arama motoru algoritmalarının sürekli bir şekilde geliştiği ve değiştiğini göz önünde bulundurmak, özgün ve kaliteli içeriklerin tüm kriterlerin önüne geçtiği unutulmamalıdır.
Kullanıcı deneyimiyle SEO’nun birlikte kurgulandığı tasarımlarda ilgili web sitesinin hem ziyaretçiler hem arama motoru botları için ideal senaryolarda çalışması mümkün olacaktır. Web sitesi hızı sıralama faktörlerinden biri olarak kabul edildiğinden barındırdığı kod oranının sadeliği performans üzerinde doğrudan etkilidir. SEO tarafından HTML/metin içerik oranında botlar için çok daha uygun bir tarama ortamıyla karşı karşıya kalınacaktır. Web sitelerinin arama motoru botları tarafından sağlıklı bir şekilde taranması ve indekslenmesi noktasında teknik SEO’nun önemi göz ardı edilemez. Bu nedenle yazılım ekipleri SEO departmanları ile iş birliği içinde çalışmalıdır.
Diğer yandan SEO çalışmalarının yalnızca bir süre uygulanmasının yeterli olduğu, bunun sonucunda web sitesinin Google’ın üst sıralarına taşınacağı ve aldığı yerin kalıcı olacağı gibi yanlış kanılara kapılmamak gerekir. Google alt yapısı sürekli yenilendiği ve algoritmaları değiştiği için gelişmeleri düzenli olarak takip etmek gereklidir.

[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.