Oysa ki TDK doğru yazılışı… Oysa ki mi, oysaki mi nasıl yazılır?

[ad_1] 05.07.2023 16:55 Son Güncelleme: 05.07.2023 16:56 Oysaki TDK Doğru..

Oysa ki TDK doğru yazılışı… Oysa ki mi, oysaki mi nasıl yazılır?
Yayınlanma: Güncelleme: 29 views

[ad_1]

Oysa ki TDK doğru yazılışı... Oysa ki mi, oysaki mi nasıl yazılır?


Oysaki TDK Doğru Yazılışı

 Pek çok kelimenin yazılışı kişiler tarafından yanlış biliniyor. Kişiler yazı yazarken yaptıkları bu yazım yanlışlarıyla yazılarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. En çok yanlış yapılan oysa ki kelimesinin nasıl yazıldığı çok araştırılıyor. Bu kelime “oysaki” şeklinde yazılması doğrudur. Kişiler yaptıkları bu yazım yanlışlarını öğrenerek, hata yapmamaya çalışıyor. “Oysaki seni çok sevmiştim” örneğinde görüldüğü gibi doğru şekilde yazılmalıdır. “Oysa ki” olarak ayrı yazılması bu kelimeyi yanlış yazmaktır.

TDK açıklamasında “Birkaç örnekte ki bağlacı kalıplaşmış olduğu için bitişik yazılır: belki, çünkü, hâlbuki, mademki, meğerki, oysaki, sanki. Bu örnekler­den çünkü sözünde ek aynı zamanda küçük ünlü uyumuna uymuştur.” örneğine yer veriyor.

 Bitişik mi Yazılır? Ayrı mı Yazılır?

 Oysaki, kelimesinin ayrı mı bitişik mi yazılacağı çok araştırılıyor. Bireyler bu konuda pek çok farklı araştırma yapabiliyor. Oysaki kelimesi birleşik bir şekilde yazılması gerekiyor.  Günlük hayatta çok kullanılan bu kelime, yazılırken de doğru yazılmalıdır. Yazı kalitesini yükseltmek için mutlaka bitişik yazılmalıdır.Yarınki Nasıl Yazılır? Yarınki TDK Doğru Yazılışı... Yarınki Mi Yarın Ki mi?

Yarınki Nasıl Yazılır? Yarınki TDK Doğru Yazılışı… Yarınki Mi Yarın Ki mi? 


[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.