Önce Vardanyan şimdi Manukyan! Sınırı geçmeye çalışırken yakalandı

[ad_1] 29.09.2023 18:05 Son Güncelleme: 29.09.2023 18:07 Haber Kaynağı: İHA ..

Önce Vardanyan şimdi Manukyan! Sınırı geçmeye çalışırken yakalandı
Yayınlanma: Güncelleme: 9 views

[ad_1]

Önce Vardanyan şimdi Manukyan! Sınırı geçmeye çalışırken yakalandı


Azerbaycan, Karabağ’daki terörle mücadele operasyonunun ardından bölgede terör suçu işleyen sözde rejimin komutan ve yöneticilerini yakalamaya devam ediyor. Güvenlik Servisi’nin hazırladığı iddianameye göre, Manukyan’ın 10 Kasım 2020 tarihinde imzalanan üçlü bildiriye rağmen silahlı güçlerini Karabağ’dan çekmeyerek terör ve sabotaj eylemlerinde yer aldığı tespit edildi. Manukyan’ın Laçın sınır kapısında Ermenistan’a geçmeye çalışırken yakalandığı aktarıldı.

 HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

Açıklamada, “Organize grup tarafından terörizm faaliyetlerinde bulunmak”, “yasa dışı ateşli silahların, mühimmatın, patlayıcıların elde edilmesi, depolanması ve taşınması”, “silahlı grupların oluşturulması” ve “Azerbaycan sınırını yasa dışı yollarla geçme” suçlamaları ile hakim karşısına çıkarılan Manukyan’ın tutuklandığı aktarıldı. Manukyan hakkındaki soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Önce Vardanyan şimdi Manukyan Sınırı geçmeye çalışırken yakalandı

VARDANYAN DA TUTUKLANDI

Karabağ’daki ayrılıkçı Ermenilerin kağıt üstünde kurduğu ve hiçbir ülke tarafından tanınmayan rejimde ‘devlet bakanlığı’ yapan Rus-Ermeni milyarder Ruben Vardanyan, Azerbaycan güvenlik güçleri tarafından iki gün önce yakalandı. Bakü’ye getirilerek hakim karşısına çıkarılan Vardanyan, “terörü finanse etme”, “yasa dışı silahlı grupların oluşumunda ve faaliyetinde yer alma” ve “Azerbaycan sınırını yasa dışı yollarla geçme” suçlamaların tutuklandı.Karabağ'daki sözde yönetim 1 Ocak 2024 itibarıyla son bulacak

Karabağ’daki sözde yönetim 1 Ocak 2024 itibarıyla son bulacakRUSYA TARAFINDAN GÖNDERİLDİ

Azerbaycan, Karabağ’da 33 yıllık işgali bitirip tam kontrol sağladı. 19 Eylül’de başlayıp 24 saatte sona eren anti-terör operasyonu, Ermeni ayrılıkçıların teslim olup silah bırakmasına yetti. Kağıt üstündeki rejimin önemli isimlerinden biri olan Vardanyan Şubat 2023’te bakanlık görevinden alınmış, yaptığı açıklamada ise Karabağ’dan ayrılmayacağını söylemişti.

Azerbaycan lideri İlham Aliyev ise, Ruben Vardanyan’ın özel bir gündemle Rusya tarafından Karabağ’a gönderildiğini açıklamıştı. Aliyev ayrıca, Karabağ’ın Ermeni sakinleriyle yapılacak müzakerelerin Moskova’nın gönderdiği Vardanyan’la gerçekleşmeyeceğini ve Vardanyan’ın bölgeden ayrılmasının şart olduğunu ilan etmişti. BBC, hem Rusya’da hem de Batı’da bağlantıları olan Vardanyan’ın mükemmel İngilizce konuştuğunu belirtip kağıt üstündeki ayrılıkçı rejimin sorunlarının dünyaya aktarılmasında ciddi rol oynadığını hatırlatıyor.

Önce Vardanyan şimdi Manukyan Sınırı geçmeye çalışırken yakalandı


[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.