Namazı Kabul Olmayan

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun, bu durumda olan kardeşlerimiz varsa mutlaka hallerini düzeltsinler! Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun, bu durumda olan kardeşlerimiz varsa mutlaka hallerini düzeltsinler! buyurması, kalb..

Yayınlanma: Güncelleme: 118 views

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun, bu durumda olan kardeşlerimiz varsa mutlaka hallerini düzeltsinler!

Namaz kılan kardeşlerimiz bunu mutlaka okusun, bu durumda olan kardeşlerimiz varsa mutlaka hallerini düzeltsinler!

buyurması, kalb ile vücûdun namazdaki müşterekliğinin zarûretini ifâde etmektedir. 1. Avcı : Burada avcıdan maksad, gözleriyle namaz esnâsında etrafı kolaçan eden ve diğer uzu-vlarıyla başka işlerde, amel-i kesîrde bulunan kişi.

2. Hamal : Hamaldan maksad, darlandığı hâlde abdest tazelemeden namaz kılan kişi. 3. Tüccâr : Tüccardan maksad, namaz esnâsında zihin ve kalbini dünyâ ticâretinden çekmeyen kişidir Bu insanlar “yasak savar” cinsinden namaz kılmış olurlar ki, bu hâl, Allâh indinde aslâ makbûl değildir. €Namazda yedi şey şeyt-andandır (yâni şeyt-anın sevdiği hususlardandır): Burun kanaması, uyuklamak, vesvese, esnemek, kaşınmak, sağa-sola bakmak ve herhangi bir şey ile oynamak…” (Tirmizî)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.