Hz Mehdi Kimdir? Hz. Mehdi Ne Zaman Gelecek, Alametleri Nelerdir?

[ad_1] 17.06.2023 11:11 Son Güncelleme: 17.06.2023 12:24 Hz. Mehdi Kimdir? Hz. Mehdi..

Hz Mehdi Kimdir? Hz. Mehdi Ne Zaman Gelecek, Alametleri Nelerdir?
Yayınlanma: Güncelleme: 80 views

[ad_1]

Hz Mehdi Kimdir? Hz. Mehdi Ne Zaman Gelecek, Alametleri Nelerdir?
Hz. Mehdi Kimdir?

Hz. Mehdi kıyamete yakın bir zamanda ortaya çıkacak ve iman eden herkesi hidayete erdirecektir. Günümüzde pek çok kişi Hz. Mehdi’nin yakın bir gelecekte geleceğini düşünmektedir. Bu şekilde düşünülmesinin nedeni ise bir takım kıyamet alametlerinin günümüzde ortaya çıkmaya başlamasıdır. 

Kur’an-ı Kerim’de geçen ve Hz. Muhammed’in (S.A.V.) aktarmış olduğu bir takım alametler bulunmaktadır. Evlerin üst üste olması, yalancılık ile sahteciliğin artması, Deccal’in dünyaya gelerek egemenlik kurması, Kur’an ayetlerinin inkar edilmesi, kötü niyetli insanların artması, iman edenler için dünyaya mehdi gelmesi kıyamet alametleri arasında yer almaktadır. 

Hz. Mehdi dünyaya gelerek Mezopotamya bölgesinde kafirler ile savaşacaktır. Bu savaşın bitmesinin ardından bir süre sonra ise kıyametin kopacağı bilinmektedir. Kıyamet kopana kadar Hz. Mehdi’nin gelmesi ile birlikte Müslümanlar bir süre ferah bir yaşam süreceklerdir. Bunun yanında dünya genelinde de barış hakim olacaktır. Sonrasında kıyametin kopması ile Hz. İsa yeryüzüne gelecek ve Hz. Mehdi ile beraber insanları toplayacaktır. 

Hz. Mehdi Ne Zaman Gelecek, Alametleri Nelerdir?

Hz. Mehdi, Hz. Muhammed (S.A.V.) tarafından müjdelenmiştir. Kıyamet gününe yakın dünyaya geleceği bilinmektedir. Hz. Mehdi geldiği zaman dünyada barış ve refah yayılacaktır. Bu süreçte yecüc ve mecücü isimli varlıklar da serbest kalacaktır.

Hz. Mehdi’nin güzel bir yüzü olduğu alnında bir iz bulundur belirtilmiştir. Altınlar ile gelerek bir ordu kuracaktır. Ordusu ile kötülüklerle savaşıp adaleti ve huzuru getirecektir.

Hz. Mehdi gelmeden önce dünyada büyük bir kaos ortamı olacaktır. Hz. Mehdi geldikten sonra ise dünyada 7 yıl hüküm sürecektir. Açık bir alnı ve ince burunlu olması ile bilinmektedir. Hz. Muhammed (Sav) Kimdir? Hz. Muhammed'in Hayatı Ve Mucizeleri Nelerdir?

Hz. Muhammed (Sav) Kimdir? Hz. Muhammed’in Hayatı Ve Mucizeleri Nelerdir?
[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.