En İyi Denzel Washington Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 12 Denzel Washington Filmi (İmdb Sırasına Göre)

[ad_1] 22.09.2023 12:57 Son Güncelleme: 22.09.2023 13:00 Denzel Washington filmleri ..

En İyi Denzel Washington Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 12 Denzel Washington Filmi (İmdb Sırasına Göre)
Yayınlanma: Güncelleme: 70 views

[ad_1]

En İyi Denzel Washington Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 12 Denzel Washington Filmi (İmdb Sırasına Göre)


Denzel Washington filmleri 

12. Çitler (Fences)

 IMDb: 6.2

 İşçi sınıfından olan yarı Afrikalı yarı Amerikalı bir baba olan Troy Maxson, 1950 yıllarında yaşanan ırkçılık olayları ile yüzleşmek zorundadır. Daha önceden bir beysbol oyuncusu olan adam profesyonel ligin siyahlara kapalı olması nedeniyle spor hayatından vazgeçmiştir. Bunun yanı sıra ailesini ayakta tutmanın yollarını da aramaktadır.

 11. Uçuş (Flight)

 IMDb: 6.3

 Bir havayolunda pilot olan adam günün birinde bir uçuş esnasında motorun arızalanması sonucu yolcuları kurtarır. Fakat kaza ile ilgili yaptığı araştırmalar onu bambaşka bir yere götürecektir. Rahatsız edici birtakım olaylar ortaya çıkar ve pilotun bu konuda yapabilecekleri sınırlıdır.

 10. Düşmanı Korurken (Safe House)

 IMDb: 6.8

 Matt, sıradan ama düzenli bir hayata sahip olan bir CIA ajanıdır. Fakat görevli olduğu merkezde masa başında takılıp kalmıştır. Saha tecrübesi yoktur ve kendini kanıtlamanın bir yolunu aramaktadır. Bu esnada yaklaşık 10 yıldır kaçak halde gezen bir CIA ajanı çıkar. Bu eski ajan para karşılığında ordunun ve bulunduğu birliğin dosyalarını, gizli sırlarını başka ülkelere satmış biridir.

 9. Tanırının Kitabı (The Book Of Eli)

 IMDb: 6.9

 Amerikan yapımı bir film olan Tanrının Kitabı filminde, güneş patlaması sonrası kavrulan dünya konu edilmiştir. Patlama sonucunda hayatta kalmayı başaran insanlar yaşam mücadelesi vermektedir. Eli adındaki bir adam yok olmanın eşiğindeki insanoğlunu kurtaracak olan kitabı korumakla görevlidir. Fakat bu kitabın peşinde olan bazı kimseler vardır.

 8. John Q.

 IMDb: 7.0

 Yaşamını bir fabrikada çalışarak geçindiren bir adamın hikayesidir. Bu adamın tek derdi ailesini geçindirmek ve onları daha fazla mutlu etmektir. Oldukça sıradan bir hayata sahip olan John Q.’nun oğlu fenalaşır ve hastaneye kaldırılır. Küçük çocuk için acilen yeni bir kalp gerekmektedir. Fakat ailenin ameliyatı karşılayacak parası yoktur. Bu yüzden John, oğlunun hayatını kurtarabilmek için hastane görevlilerinden bazısını rehin alır ve olaylar başlar.

 7. Cani Ruh (Fallen)

 IMDb: 7.0

 Bir dedektif olan John Hobbes, öncesinde bildiği ve tanıdığı bir suçluyu aramaktadır. Fakat bu suçlu belgelere göre çoktan yakalanmış ve ölmüştür ya da öyle zannedilmektedir. Cinayet dedektifi olan adam buna hiç inanmıyor ve hala o kişiyi arıyordur. Kalabalık sokaklarda çoktan ölmüş olan bir katilin peşine düşmüştür.

 6. Deja Vu

 IMDb: 7.0

 Önceden yaşadığınız bir anı yeniden yaşadınız mı? Aksiyon ve gerilim türündeki bu filmde deja vu duygusu başroldedir. Bir terör saldırısı sonucunda meydana gelen patlama sonrası pek çok insan hayatını kaybetmiştir. ATF ajanı Doug Carlin adındaki polis bu olayı araştırmak için görevlendirilmiştir. Fakat olaylar hiç beklenmedik yerlere doğru gitmektedir. Film beynin en derin dönemeçlerine yapılan bir seyahat tadındadır.

 5. Adalet (The Equalizer)

 IMDb: 7.2

 McCall, adalet duygusu çok yoğun olan bir adamdır. Şimdilerde sessiz sakin bir yaşamı olan McCall’ın geçmişinde oldukça büyük gizemler yatmaktadır. Fakat tanıştığı Teri isimli bir genç kızın durumuna kayıtsız kalamayacağından, o heyecanlı hayatına geri dönmek zorunda kalacaktır. McCall içindeki adalet duygusunu asla bastıramaz. Her zaman adaletin bir temsilcisi olarak haklının ve güçsüzün yanındadır.

 4. Malcolm X

 IMDb: 7.7

 Malcolm adındaki adam o zamanlarda siyahi vatandaşların uğradığı tüm zorluklara katlanmış biridir. Her ne kadar olumsuz şartlar söz konusu olsa dahi yaptığı küçük hırsızlıklarla hayatını geçindirmeye çalışır. Fakat sonu hapishane olur. Burada kendine yeni bir kimlik edinen Malcolm, Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından biri haline gelir. Gerçek bir hayat hikayesinden alıntılanarak yapılan film de Spike Lee’nin yaratıcı bakış açısı beyazperdeye aktarılmıştır.

 3. Amerikan Gangsteri (American Gangster)

 IMDb: 7.8

 Patronunun ölmesinden sonra Frank Lucas adındaki bir adam kendisini uyuşturucu ticaretinin lideri ilan eder. Eroini piyasanın altınsa satarak hızlı bir yükselişe sahip olmayı başarmıştır. Diğer yandan bu adamı yakalamak için hırslanan narkotik ajanı Richie Roberts’in hayatı konu edilmektedir. Gerçek hayattan esinlenerek vizyona giren bu film New York’taki uyuşturucu ticaretine değinmektedir.

 2. Unutulmaz Titanlar (Remember the Titans)

 IMDb: 7.8

 Irkçılığın yaygın olduğu bir dönemde geçen filmde, Amerika’nın futbol takımına siyah bir adam koç olarak atanmıştır. Bu adam takımındaki ırkçılığı ortadan kaldırmak ve toplumun yargısını değiştirmek için elinden gelen çabayı göstermektedir.

 1.Gazap Ateşi (Man on Fire)

 IMDb: 7.8

 Çocuk kaçırma vakaları hızla yayılmaktadır. Tabi bu durum özellikle zengin ailelerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Eskiden bir CIA ajanı olan John Creasy ise kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Fakat ayağına gelen bu iş teklifini kabul etmekten kendini alamaz. Bir çocuğun korumalığını üslenen adam kısa sürede bu çocuğa ısınır. Ancak alınan tüm önlemlere nazaran çocuk kaçırılır. Fakat John bunun peşini bırakmayacaktır.

 


[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.