Diyanet Kün Fe Yekün Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? Kün Fe Yekün Arapça Yazılışı…

[ad_1] 29.06.2023 09:35 Son Güncelleme: 29.06.2023 09:36  Kün Fe Yekün..

Diyanet Kün Fe Yekün Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? Kün Fe Yekün Arapça Yazılışı…
Yayınlanma: Güncelleme: 33 views

[ad_1]

Diyanet Kün Fe Yekün Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? Kün Fe Yekün Arapça Yazılışı...


 Kün Fe Yekün Ne Demek? Türkçe Anlamı Nedir?

 Kuran içerisinde geçen ayetlerde bazı ifadeler bulunuyor. Kün fe yekün bu ifadelerden sadece biridir. Bu ifade herkes tarafından çok duyulduğu için, ne anlama geldiği merak edilerek araştırılıyor. Kün fe yekün anlamı itibariyle, çok ilgi gören bir ifadedir.

 Öncelikle kün kelimesinin anlamı ol demektir. Kün fe yekün ifadesi “Ol der ve olur” anlamındadır. İnsanlar çok duyduğu bu ifadenin anlamlarını araştırarak bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Kün Fe Yekün, Kuran içerisinde bulunan birçok süre içerisinde geçen bir ifadedir. Bu ifade Allah’ın her şeyi yapabildiğini ve kudretli olduğunu gösterir.

 Kün Fe Yekün Arapça Yazılışı

 Kün fe yekün herkes tarafından bilinen ve ayetler içerisinde geçen bir ifadedir. Bu ifadenin Arapça yazılışı bireyler tarafından merak edilerek internet üzerinde araştırılabiliyor. Anlamı itibariyle ön plana çıktığından dolayı kişiler Arapça yazılışını da öğrenmek istiyor. Allah’ın yaratma gücünü gösteren bu ifade oldukça ilgi görüyor. Bakara, Meryem ve Yasin gibi bazı sure içerisinde geçen bir ifadedir. Kün fe yekün ifadesi Arapça “كُنْ فَيَكُونُ” şeklinde yazılıyor.

 


[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.