Burun Estetiği Neden Yapılır?

[ad_1] Teknolojide yaşanan hızlı gelişmelere bağlı olarak kadın ve erkeklerin daha iyi bir görünüme sahip olması amacıyla uygulanan cerrahi prosedürler öne çıkmakta ve ilgili süreçlerin başarı oranı her geçen gün..

Burun Estetiği Neden Yapılır?
Yayınlanma: Güncelleme: 18 views

[ad_1]

Teknolojide yaşanan hızlı gelişmelere bağlı olarak kadın ve erkeklerin daha iyi bir görünüme sahip olması amacıyla uygulanan cerrahi prosedürler öne çıkmakta ve ilgili süreçlerin başarı oranı her geçen gün artmaktadır. Rinoplasti olarak da adlandırılan burun estetiği hem estetik amaçlarla hem burundaki fonksiyon bozukluklarını ve deformiteyi gidermek için uygulanır. Yüzün görünümünü doğrudan etkileyen bir organı hedef alması nedeniyle burun estetiği İstanbul başta olmak üzere ülkemizin ve dünyanın pek çok yerinde en çok talep gören estetik cerrahi prosedürlerindendir. Aynı şekilde kişinin fiziksel görünümünü etkileyen diğer bir unsur saçlardır. Buna bağlı olarak saç ekimi İstanbul ve diğer metropollerimizde çok sayıda merkezde uygulanmaktadır. Elbette söz konusu prosedürlerin başarılı ve doğal sonuçlar vermesi için alanında uzman ve deneyimli hekimlerle çalışılmalıdır. Medyland alanının önde gelen isimlerini keşfetmeniz ve hızlı bir şekilde randevu almanız için kurulan bir online randevu platformudur. Siz de Medyland’i ziyaret edin, alanının önde gelen hekimlerinden hızlı ve pratik bir şekilde randevu alma ayrıcalığını yaşayın.

Burun estetiği bireylerin solunum sürecinde meydana gelen ve bireyin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen güçlükleri ortaya çıkarmaya yönelik, etkili bir estetik cerrahi prosedürüdür. Burun estetiği ameliyatının kalıcı ve etkili sonuçlar sunması için süreç alanında uzman ve deneyimli estetik cerrahların yönetiminde olmalıdır.

Farklı yaş gruplarındaki kadınlar ve erkekler tamamen farklı nedenlerle burun estetiği yaptırabilirler. Burun estetiği ameliyatına başvurmaya neden olan faktörler arasında öne çıkanlardan biri; doğumla birlikte ortaya çıkarak kişinin solunum zorluğu yaşamasına yol açan veya kişinin görünümünden estetik olarak memnun olmamasına neden olan durumlardır. Estetik bozuklukların fonksiyonel sorunlarla bir arada bulunması hastaların şikayetlerini artırabilir. Bu yüzden söz konusu gruba dahil olan hastalara uygulacak olan cerrahi prosedürün amacı, her iki problemi eş zamanlı olarak çözümleyebilmektir.

Şekil bozuklukları bireyin geçirdiği herhangi bir kaza, kırılma ya da doku travması sonrası meydana gelen şekil bozuklukları nefes alıp verme işlevinde çok ciddi sorunlara yol açabilir. Aynı zamanda estetik kaygılara neden olması da mümkündür.

Sayfa:https://www.medyland.com/burun-estetigi-rinoplasti/istanbul

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği uygulandığı kişinin çehresinin tamamen değişmesine neden olabilir. Bu nedenle uzmanlık ve deneyim gerektiren aynı zamanda hasta özelinde planlanması gereken bir estetik cerrahi prosedürüdür. Burun estetiği yapılmadan önce hasta ve doktoru arasında görüşme yapılır. Hasta muayene edilir, ihtiyaçları belirlenir ve beklentilerinin gerçeğe uygunluğu değerlendirilir. Genellikle genel anestezi altında uygulanan bir ameliyat olsa da sadece burun ucu müdahalesinin söz konusu olduğu durumlarda lokal anestezi tercih edilebilir. Ayrıca burun estetiğinin, prosedürün kapsamına göre açık ya da kapalı rinoplasti tekniğiyle uygulanması söz konusu olabilir.

Açık rinoplasti tekniği kapsamında hastanın iki burun deliğinin arasındaki dokuda küçük bir kesi yapılır. Böylece estetik cerrah burun içi yapıları çok daha rahat bir şekilde gözlemleme ve daha kolay bir şekilde işlem yapma avantajını elde eder. Açık rinoplasti genellikle büyük ölçekli değişikliklerin yapılacağı durumlarda, doktorun tüm işlemleri doğru bir şekilde yapabilmesi amacıyla tercih edilir. Açık rinoplasti tekniğinde kesi oranı yüksek olduğundan dokuların iyileşme süreci de daha uzun olacaktır.

Kapalı rinoplasti tekniği ile uygulanan burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süresi daha kısa olur. Kapalı rinoplastinin uygulandığı ameliyatlar genellikle küçük değişiklikler içeren cerrahi prosedürlerdir. Doktorlar hasta özelinde uygun gördükleri durumlarda kapalı rinoplasti tekniğini uygulayıp doku iyileşme hızını maksimize etmeyi amaçlarlar. Kapalı rinoplasti tekniğinin diğer bir avantajı dikiş izi bırakmaması ve enfeksiyon gelişmesi riskinin daha az olmasıdır.

Sayfa: https://www.medyland.com/sac-ekimi/istanbul

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra İyileşme Uzun Sürer mi?

Burun estetiği ameliyatından sonra hastalar iyileşme sürecinde bir miktar ağrıyla karşı karşıya kalabilirler. Ameliyat sonrası erken dönemde hastanın konforunu iyileştirmek için doktorlar, hasta henüz anestezinin etkisi altındayken ağrı kesici yaparlar. Doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmak, sağlıklı ve hızlı bir iyileşme süreci yaşanması için çok önemlidir.

İyileşme sürecinde hastalar bir miktar kanama ve şişlik yaşayabilirler. Burun ağrısını azaltmak ve nefes alımını kolaylaştırmak için burnun yüzün ve vücudun alt kısmında daha yüksekte olacağı bir yatış pozisyonu benimsenmelidir. Bunun yanı sıra iyileşme dönemi boyunca, mimiklerin aşırı kullanımına yok açacak yüz ifadelerinden kaçınılmalıdır. Ayrıca operasyon sonrası erken dönemde kanamaya ve şişmeye yol açabilecek durumlar karşısında dikkatli olunmalıdır.

Burun ameliyatından sonra burun ve çevre cilt, güneşin zararlı ışınlarına karşı savunmasızdırlar. Bölgede renk değişimi yaşanmaması için 30 ya da 50 faktörlü güneş koruyucu krem kullanılmadan açık havaya çıkılmamalıdır. Doktorun önerdiği süre boyunca egzersiz, ağır spor, aerobik ve koşu yapılmamalıdır. Yüz ve burun bölgesinde şişlik oluşumunu azaltmak için sodyum içeren gıdalar tüketmekten kaçınılmalıdır.

Burun bölgesine doktorun belirlediği periyotlarda soğuk kompres uygulanmalıdır. Ameliyattan sonra belirli bir süre istirahat edilmeli ve zorlanmaya neden olabilecek faaliyetlerden kaçınılmalıdır.

[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.