Bidena yönelik azil soruşturması başladı

[ad_1] 28.09.2023 22:46 Son Güncelleme: 28.09.2023 22:46 Haber Kaynağı: İHA ..

Bidena yönelik azil soruşturması başladı
Yayınlanma: Güncelleme: 10 views

[ad_1]

Biden’a yönelik azil soruşturması başladı


ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, 12 Eylül’de ABD Başkanı Joe Biden’a ailesinin iş anlaşmaları nedeniyle resmi bir azil soruşturması açılması çağrısında bulunmasının ardından Cumhuriyetçi Parti kontrolündeki Temsilciler Meclisi’nde Biden’a yönelik azil soruşturması ilk oturumu başladı.

ABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Başkanı James Comer yaptığı açıklamada, Biden’ın “ailesinin mali kazancı için kamu görevini kötüye kullandığını” gösterecek “bir yığın kanıta” sahip olduğunu belirterek, ABD halkına hesap verebilirlik sağlamak için parayı ve kanıtları takip etmeye devam edeceğini söyledi.
Bugünkü oturumda, Biden veya oğlu Hunter Biden’ın ticari çalışmaları hakkında bilgi sahibi tanıklar ifade vermeyecek, bunun yerine vergi hukuku, cezai soruşturmalar ve anayasal hukuk teorisi konularında dışarıdan uzmanlar ifade verecek.

“Mevcut kanıtların azil maddelerini destekleyeceğine inanmıyorum”

Cumhuriyetçilerin çağırdığı üst düzey tanıklardan biri olan ve azil konularında uzman olan George Washington Üniversitesi’nden Hukuk Profesörü Jonathan Turley, Temsilciler Meclisi’nin soruşturma için eşiği geçtiğine inandığını ancak mevcut kanıtların suçlamalar için yeterli olmadığını belirterek, “Mevcut kanıtların azil maddelerini destekleyeceğine inanmıyorum” dedi.

“Başkan Biden’a karşı azledilebilir bir suçla ilgili en ufak bir delilleri bile yok”

Gözetim ve Sorumluluk Komitesi’nden Demokrat Temsilci Jamie Raskin yaptığı açıklamada, “ABD hükümetinin kapanmasına 62 saat kaldı ve Cumhuriyetçiler uzun süredir çürütülmüş ve itibarsızlaştırılmış bir yalana dayanan bir görevden alma kampanyası başlatıyor” ifadelerini kullanarak, “Başkan Biden’a karşı azledilebilir bir suçla ilgili en ufak bir delilleri bile yok” dedi.

Söz konusu oturum, federal hükümetin Kongre’nin somut adım atmaması durumunda kapanmasına üç günden az bir süre kala yapıldı.

Biden’a yönelik azil soruşturması

Cumhuriyetçiler, Biden’ın 2009-2017 yılları arasında eski Başkan Barack Obama döneminde Başkan Yardımcılığı görevi sırasında görevi kötüye kullandığını ve finansal işlerini oğlunun şirketi üzerinden yürüttüğünü iddia ediyor. Cumhuriyetçiler, aylarca süren ön soruşturmada Başkan Biden’ın yasaları çiğnediğine ilişkin henüz herhangi bir kanıt elde edemedi.

Hunter Biden hakkında 19 sayfalık belge yayınlanmıştı

Geçtiğimiz ay Comer, Biden’ın Başkan Yardımcısı olduğu dönemde oğlu Hunter Biden’ın, Rus, Kazak ve Ukraynalı oligarklardan yüklü miktarda ödeme aldığını gösteren 19 sayfa belge yayınlamış, “Joe Biden’ın Başkan Yardımcılığı sırasında Hunter Biden onu Kazakistan, Rusya ve Ukrayna’daki oligarklardan milyonlar kazanmak için ‘marka’ olarak sattı” ifadeleri kullanmıştı.


[ad_2]

Source link

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.